Strona głównaInneReprezentacja Turcji na Euro 2024 - skład, rywale, szanse na awans

Reprezentacja Turcji na Euro 2024 – skład, rywale, szanse na awans

Jedną z reprezentacji walczących o tytuł Mistrza Europy w Piłce Nożnej 2024 będzie Turcja. Aktualne zestawienie męskiego rankingu FIFA klasyfikuje drużynę na stosunkowo wysokim, ponieważ 40. miejscu. To pokazuje, że tureccy zawodnicy mogą zapewnić swym kibiców niezwykle emocjonujące doświadczenia oraz wspomnienia. W dzisiejszej publikacji analizujemy zatem skład Turcji, ale również potencjał ich rywali. Zapraszamy do lektury!Kopiuj HTMLKopiuj tekst

Jaki jest skład Turcji na Euro 2024?

Przegląd rozpoczyna się właśnie od charakterystyki poszczególnych graczy. To bowiem kondycja zespołu ma bezpośrednie przełożenie na finalny wynik nadchodzących rozgrywek. Jakie zestawienie zaprezentuje Turcja na Euro 2024?


To zależy od włoskiego selekcjonera, który od 2023 roku współpracuję z turecką reprezentacją. Chociaż ostateczny skład zostanie zaprezentowany bliżej momentu rozpoczęcia rozgrywek, Vincenzo Montella, wyróżnia pewien skład niezawodnych graczy.


Biorąc to pod uwagę, w ekipie bramkarzy nie może zabraknąć takich nazwisk, jak Altay Bayındır, Uğurcan Çakır, a także Mert Günok. Kolejne prognozy dedykowane są linii obrony, do której należy Zeki Çelik, a także Merih Demiral, Ferdi Kadıoğlu, Cenk Özkacar,Mert Müldür, Samet Akaydin, Ahmetcan Kaplan oraz Ozan Kabak. Kto będzie wsparciem podczas tych zmagań?


Do pomocników zalicza się natomiast takich piłkarzy, jak Orkun Kökçü, Salih Özcan, , İsmail Yüksek, Abdülkadir Ömür, Hakan Çalhanoğlu Arda Güler, Can Uzun, a także Kaan Ayhan. Zawodnicy, którzy wyróżniają się najbardziej wysuniętymi pozycjami to Cengiz Ünder, , İrfan Kahveci, Kerem Aktürkoğlu, Barış Alper Yılmaz, Yunus Akgün, Kenan Yıldız, Enes Ünal, Semih Kılıçsoy. Finalny punkt należy do Yusuf Yazıcı.


Oto pełen skład reprezentacji Turcji. Jednak, aby spróbować przewidzieć ostateczny wynik, należy również zapoznać się z formą przeciwników. Kim są rywale?

Kim są przeciwnicy tureckiej drużyny podczas Euro 2024?

Odpowiedź na to pytanie wymaga prześledzenia kalendarza sportowych zmagań. Debiutancki mecz Turcji podczas Mistrzostw Europy 2024 w Piłce Nożnej rozegrany zostanie przeciwko zespołowi Gruzji. Biorąc pod uwagę bilans FIFA, rywal ten posiada niemal dwukrotnie gorszą pozycję w porównaniu do Turcji, co przekłada się na optymistyczne prognozy. To jednak dopiero początek zmagań, a dalsze standardy przeciwników znacznie pogorszą przewidywania.


Kolejnym rywalem jest bowiem Portugalia, czyli prawdziwa futbolowa potęga. Jak wynika z zestawienia, zespół ten piastuje obecnie 6. lokatę, odnotowują jednocześnie wzrost o jeden punkt. Finalnym rywalem fazy grupowej będą natomiast Czechy.


Również w tym przypadku starcie może być niezwykle zaciekłe i wyczerpujące, pomimo tego, że drużyna Czech posiada stratę aż o 30 pozycji w porównaniu do wspomnianej wcześniej Portugalii. Jak widać, zespół Turcji czeka spore wyzwanie, ale również ogromna szansa na zdobycie prestiżowego tytułu Mistrza Europy w Piłce Nożnej 2024. Jakie typy postawi profesjonalny bukmacher?

Czy Turcja ma szanse na awans podczas Euro 2024?

Przedstawione dane udowadniają, ze droga Turcji do szczęśliwego wyjścia z grupy będzie niezwykle trudna. Należy bowiem podkreślić, że zespół ten od dawna nie prezentuje najlepszych rezultatów, a ostatni sukces w kontekście europejskiego turnieju datowany jest na 2008 rok – wówczas Turcja dotarła do półfinału, przegrywając jednak z drużyną Niemiec.

Artykuł sponsorowany

Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KATEGORIA